Проблема в тому, що цей факт зрозумілий більшості фотографів, але при цьому не зовсім зрозумілий більшості ваших потенційних ТФП-моделей.

Міркують вони, як правило, дуже просто:

"Якщо гроші я не плачу, значить це безкоштовно. А якщо Безкоштовно, значить халява. Ну а раз халява-то чому б не погодитися, я як раз давно хотіла фото з подругою в осінньому парку».

Цей пост допоможе розставити всі крапки над " і " як для фотографів, так і для моделей.

Отже, ТФП-це платно. І ось чому:

  • Робота фотографа коштує грошей. Ну тобто ще раз: фотографи за свою роботу беруть гроші.
  • Робота моделей, як не дивно, теж коштує грошей (особливо професійних).
  • Іноді фотографу потрібно зробити знімки для своїх цілей. Наприклад, для власного портфоліо або щоб перевірити в робочих умовах нову техніку.
  • Фотограф запрошує модель на ТФП зйомку і пояснює, які кадри модель отримає в результаті. Якщо ТФП-моделі подобається ідея і / або підходить кінцевий результат, вона погоджується.

У цей момент домовленість між моделлю та фотографом виглядає так:

"Я заплачу тобі за зйомку, а ти заплатиш мені за фотографії. Моя робота буде коштувати рівно стільки ж, скільки і твоя, тому можемо один одному нічого не платити».

Як бачимо, зйомка виходить зовсім не безкоштовною - просто ви платите один одному однакову суму грошей і тому гроші на руки в результаті ніхто не отримує. А отримує замість цього рівноцінний результат: фотографії, які потрібні вам обом. Фотографу — для своїх цілей, моделі-для своїх.

  • Якщо моделі не цікавий кінцевий результат-фотограф може заплатити моделі гроші.
  • Якщо фотографу не цікаво знімати те, що хоче модель — фотограф може попросити за свою роботу гроші.
  • Якщо кінцевий результат цікавий ВСІМ-фотограф і модель можуть зійтися на умовах ТФП.

Таким чином, пропонуючи ТФП, ви пропонуєте саме рівноцінно оплачувану роботу з результатом, який буде вам обом однаково цікавий.

Але ніяк не халяву!

P. S. Використовуйте цей пост для пояснення цієї важливої думки тим, хто вважає, що ТФП це безкоштовно. Ну і всім хороших зйомок! ☺️