Сьогодні робота із цифровим зображенням не потребує спеціальних лабораторій та багато місця, і, навіть якщо Ви ділите на усю родину лише однокімнатну квартиру, завжди знайдеться маленький куточок для творчості. З власного досвіду: коли ну вже зовсім не вистачало для мене місця, свій «робочий куточок» я облаштовувала на кухні, коли вже всі інші мешканці полягали спати. Проте в решті-решт такий спосіб працювати дуже втомлює, а тому варто з часом створити власне місце для роботи. Хочу дати з цього приводу декілька порад.

 

По-перше, комп’ютер ставимо ми на стіл. Стіл повинен бути твердим та стійким (тут треба звернути увагу на те, що принтер бажано було б розмістити в іншому місці, бо його робота може створювати коливання, – наприклад, на полиці). Подивіться уважно на свою підлогу: там багато пилу та бруду? Варто все це прибрати і поставити системний блок саме тут, щоб зекономити дорогоцінне місце на столі. Системний блок – не стара коробка від взуття, його не варто ховати подалі, - адже Вам ще буде необхідно дотягуватися до нього кожного разу, коли треба вставити або вийняти диск чи USB. Клавіатуру необхідно тримати на горизонтальній поверхні між собою та екраном монітору. Доведено лікарями і власним досвідом – якщо вона лежить під кутом, необхідно дивно вигинатися, що провокує біль у спині та різні негарні захворювання. Необхідно також справа чи зліва (як Вам зручно) від клавіатури залишити місце килимку для миші (якщо Ваша миша взагалі передбачає використання килимку).

Поговоримо детальніше про розміщення монітору. Світло, що потрапляє на екран монітору, негативно впливає на точність роботи з кольорами цифрового зображення. Краще за все розмістити екран так, щоб природне денне світло від вікон йшло з боків, а не спереду чи ззаду. Чесно кажучи, робота із цифровим зображенням полюбляє сутінки. Але це не означає, що Дракула був веб-дизайнером і варто тепер перейняти у нього режим сну. Визначити оптимальне освітлення саме для Вас можна так: це той рівень сутінок, при якому Ви комфортно, ще не напружуючи очі, можете прочитати стандартний газетний шрифт. В ідеалі, стіни в кімнаті повинні мати нейтральний темнуватий колір. Та у реальному житті Ви не побіжите одразу купляти нові шпалери, а тому просто спробуйте працювати ввечері.

Багато початківців роблять одну й ту саму помилку: не враховують місце для коробочок з дисками, журналів з дизайну, різноманітних проводів, цифрового фотоапарату, чужих флешок, пляшечок з фарбою, паперу тощо. Повірте досвіду, не пройде й двох тижнів, як Ви загубите саме той найпотрібніший журнал і не зможете знайти чистого диску. Тоді робоче місце викликатиме у Вас відразу, а цього не можна допустити! Тому варто передбачити місце для всіх цих речей заздалегідь.

На сам кінець хочу дати кілька корисних порад:

  • варто купити такий прилад, що називається «бар’єр». Він допоможе вижити Вашим приладам в умовах нестабільної напруги, сильного вітру та блискавок. Коштує він від 40 гривень, але цього вартий. «Бар’єри» є різні для різних приладів, а тому, спілкуючись з продавцем, необхідно конкретизувати.
  • тримайте Ваш робочий простір чистим і, навіть якщо Ви змушені будете їсти чи пити біля комп’ютеру, ставте чашки на окремому столі.
  • тримайте екран монітору чистим. Не рекомендую використовувати одноразові вологі серветки, навіть якщо на них написано «для очищення монітору» і «без слідів». Використовувати треба неткане полотно, людською мовою – той клаптик тканини, яким протирають окуляри. Клаптик підходящого розміру та ще й з написом «для монітору» можна купити в будь-якому комп’ютерному магазині (я купила нещодавно за 11 гривень)
  • при роботі робіть регулярні перерви: на 10 хвилин кожну годину. Цей час необхідно провести подалі від комп’ютеру, в ідеалі – зробити зарядку.
  • І головне: не допускайте свого кота до приладів, як сильно Ви б його не любили.

 

Вдалої роботи!